A Vadászati Kulturális Egyesület és a Budakeszi Vadaspark sok éve szoros együttműködésben tartja a vadászati kultúránkat, hagyományainkat bemutató tematikus napját. Akik május 4-én látogattak ki a Vadasparkba nagyon sok érdekességgel, a vadászathoz köthető látnivalókkal, ismeretekkel gazdagodhattak.
Sajnos az időjárás nem volt túl kegyes hozzánk, a borongós, esős idő sok család kedvét szegte. Akik mégis kisétáltak a parkba, ők a vadászati témájú programok mellett Állatijó-bemutatót, aranysakál és mosómedve-tréninget is láthattak.
Tanösvény, solymászat, totó
A megnyitót a Pipacs Kürtegyüttes, Gyurik Ritával (Vadászkamara Kürtegyüttes) kiegészülve fújta. Ezt követően Zachán Viktor a Budakeszi Vadaspark sajtóreferense köszöntötte a látogatókat és a VKE tagjait.
Az érdeklődők a vadászati tanösvényt bejárva a Bársony István Mezőgazdasági Szakközépiskola tanárai és diákjai jóvoltából bővebb információkat kaphattak a vadászat és a vadgazdálkodás gyakorlatáról. Trófeákat vehettek kézbe és vadászati eszközökkel ismerkedhettek. Kicsit tovább sétálva Krekács Zoltán korhű ruhában és zenei aláfestés mellett mutatta be sólymaikat. Mesélt a látogatóknak a solymászat történelméről és mai szerepéről. A terület másik pontján Kisteleki Gergely kis csapata kedves és humoros történeket mesélt madarairól, a madármentés fontosságáról.
A vadaspark hétköznapjaiban ritkán hallható kürtmuzsika többször felcsendült a nap folyamán, hol egy teríték szignál, hol egy kis színpadi előadás formájában.
A bejáratnál kapott helyet a VKE központi sátra, ahol a legkisebbeket kifestőkkel, állatos nyomdával, a nagyobbakat vadászati totóval vártuk. Persze a felnőttek is próbára tehették vadászati témájú tudásukat egy-egy „emelt szintű” totó kitöltésével. A jó megfejtések után mindenki ajándékot kapott.
Vadásznak és civil látogatónak egyaránt élményt jelentett a trénerek és állatgondozók elbeszélései a rájuk bízott állatok életéről, a kedves történeteket hosszú ideig elhallgattuk volna még.
A közösen szervezett nap végén, mindenkiben megerősödött a gondolat, hogy sokkal több ilyen lehetőségre lenne szükség, ahol a szakterületek nem csatáznak egymással, hanem egymás mellé tehető és egymást erősítő információk formájában szélesítik az érdeklődők tudását.
Köszönjük mindenkinek, aki segítette munkánkat, aki szabadidejét ezen a borongós tavaszi napon arra áldozta, hogy a vadászatot csak hírből ismerő embereknek hiteles és érdekes gondolatokat adjon át szakmánkról.
Bíró Gabriella és a VKE csapata